ORGANIZACJA

Zgodnie z ustaleniami Krajowej Konferencji Kierowników Filologicznych Studiów Doktoranckich w tym roku akademickim organizatorem Transdyscyplinarnej Szkoły Letniej dla doktorantów jest Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (pod kierownictwem prof. Elżbiety Wichrowskiej) we współpracy z Wydziałem Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (pod kierownictwem prof. Anny Szczepan-Wojnarskiej). Organizacją merytoryczną IV TSL kieruje przewodniczący KKFSD Ryszard Nycz przy współpracy dr Romy Sendyki (UJ), a jej realizacja współfinansowana jest ze środków grantu NPRH Nr 11 H11 026280 pt. "W stronę nowej humanistyki: polska pamięć kulturowa".

Szkoła Letnia organizowana jest przez Konferencję Kierowników Filologicznych Studiów Doktoranckich dla grupy doktorantów kierunków filologicznych i zgłoszenia poprzez kierownika studium dotyczą tej grupy studentów. W przypadku kandydatur z zakresu innych specjalności niż filologiczne utworzymy listę rezerwową. Jeśli nie zostanie wyczerpany limit miejsc dla literaturoznawców i językoznawców, aplikacje nadsyłane przez Kierowników Studiów (na adres: tsl.nieborow.zgloszenie@gmail.com) będą rejestrowane zgodnie z kolejnością ich napływania. Decyzja o przyjęciu z listy rezerwowej nastąpi po 15 maja 2014 r.
Wszyscy chętni mogą wziąć udział w konkursie otwartym (kandydaci proponują wystąpienie w panelu) –
spośród zgłoszeń nadesłanych na adres:  czwarta.tsl@gmail.com organizatorzy wybiorą 15 uczestników.



  • Podstawowe informacje:

centralna problematyka tegorocznej Szkoły to Historie afektywne, polityki pamięci.
wpisowe: 400 zł (noclegi, wyżywienie, materiały)
miejsce spotkań i noclegów – Pałac w Nieborowie
termin – od 1 do 5 lipca 2014 roku, noclegi zarezerwowane zostały na czas 1 – 5 lipca;
zgłosić chęć udziału w IV TSL można na dwa sposoby:
1) za pośrednictwem kierowników studiów doktoranckich w poszczególnych ośrodkach akademickich. Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: tsl.nieborow.zgloszenie@gmail.com do 15 maja 2014 (limit: 2 osoby z ośrodka)
2) nabór otwarty: do udziału w szkole letniej zostaną także zakwalifikowani w drodze konkursu doktoranci (15 osób), którzy zaproponują najciekawsze wystąpienia w panelach dyskusyjnych. Zainteresowani wygłoszeniem referatów proszeni są o nadsyłanie tematów wystąpień wraz z abstraktami (do 3000 znaków) i krótkimi CV do 30 kwietnia 2014 r. na adres: czwarta.tsl@gmail.com. Lista osób, które wezmą udział w panelach, zostanie ogłoszona do 15 maja 2014 r.


  • Wpłaty należy dokonać na konto:
Uniwersytet Warszawski, Wydział Polonistyki, 26 1160  2202 0000 0000 6084 9503
dopisek: Szkoła Letnia.
(prosimy nie zapominać o dopisku Szkoła Letnia, gdyż jest on konieczny dla identyfikacji wpłat).

Wpłat należy dokonywać od momentu kwalifikacji uczestników do 9 czerwca 2014.

Prosimy o poinformowanie nas o tym, czy życzą sobie Państwo otrzymać fakturę VAT. Jeśli faktura ma zostać wystawiona na uczelnię, którą Państwo reprezentują, prosimy o podanie nazwy i adresu uczelni wraz z numerem NIP. W przypadku, gdy chcą Państwo otrzymać fakturę wystawioną na osobę prywatną, prosimy o podanie swoich danych (imię nazwisko, adres) oraz numeru NIP lub PESEL.
Jeśli chcą Państwo otrzymać fakturę wystawioną na uczelnię, którą Państwo reprezentują, przelew musi zostać dokonany z konta danej uczelni.

Wniosek o wystawienie faktury można pobrać  TUTAJ

UWAGA! Faktury mogą być wystawione tylko do 7 dni od dokonania wpłaty (nie później).


  • Wszyscy doktoranci otrzymają, jak w latach ubiegłych, dyplom poświadczający uczestnictwo w pracach Szkoły; podobnie jak poprzednio planujemy książkowe wydanie wystąpień uczestników IV TSL. 

1 komentarz: